Home > Nadstavbová řešení > Rozšířené ceníky

Rozšířené ceníky

Systém POHODA standardně umožňuje aplikovat individuální ceny dle zboží a zákazníka. Řešení Rozšířené ceníky proto umožňují přidat další parametr, kterým je časová platnost.

Ceny je tedy možné aplikovat dle zboží, zákazníka a data objednávky. Je tedy snadné přidat časovou slevu, která se po uplynutí akce sama deaktivuje. Samozřejmostí je možnost definice časových platností zachovávat a vidět pak postupný vývoj individuální ceny.

Co s uživatelskou agendou Rozšířené ceníky získáte?

  • Rozšíření cenotvorby o časové platnosti
  • Evidenci postupného vývoje ceny

Rozšířené ceníky

V uživatelské agendě Rozšířené ceníky je možné vytvářet kombinace slev na zboží dle odběratele a navíc k nim přidávat ohraničení časové platnosti. Časové platnosti se zadávají jako položky záznamu, jež propojuje skladovou zásobu s odběratelem. Časová ohraničení z těchto definic jsou zohledňována odspodu a je možné měnit jejich pořadí v případě potřeby. Snadno tak vložíte časově omezenou cenu s tím, že se po jejím uplynutí vrátí na původní cenu, nebo přejde na jinou definovanou.

Lze definovat tři typy ceníku:
1. Zákaznický na produkty – ovlivňuje nastavení individuální ceny produktu pro konkrétního zákazníka (Adresář – záložka Individuální ceny)

2. Zákaznický na Cenové skupiny – ovlivňuje nastavení individuální slevy k Cenovoé skupině pro konkrétního zákazníka (Adresář – záložka Individuální ceny)

3. Prodejní ceny – ovlivňuje nastavení prodejních cen produktu (Zásoby – záložka Slevy)

Výběr odběratele probíhá standardně z Adresáře, zásobu je možné vložit z agendy Zásoby, Cenovou skupinu je možné vybrat ze seznamu. Časovou platnost je možné aplikovat pouze na zboží a typ prodejní ceny. Je tak snazší provést hromadnou změnu ceny pro zákazníky určité kategorie.

Novinka!! – Aplikace umožňuje importy a aktualizace definic pomocí vzorových Excel souborů. Hromadná správa ceníků je tak zase jednodušší.

Rozšířené ceníky

Přijaté  objednávky

Aplikování těchto individuálních cen se projevuje v agendách, jako jsou Přijaté objednávky, Prodejky, Výdejky, Vydané faktury atd. Individuální ceny jsou vloženy přímo jako jednotková cena nebo dopočtena % sleva (dle nastavení systému POHODA). Pokud rozšířená definice neexistuje, pak je standardně použito individuálních cen dle programu POHODA.

UPZORNĚNÍ: V agendě Přijaté objednávky je možné zajistit natažení individuálních cen i do budoucnosti (na budoucí datum, ke kterému bude vystavena Výdejka nebo Vydaná faktura). Pokud je vystavován výdejový doklad s datem do budoucnosti, pak nemusí být ceny správné, protože se vztahují ke dni, kdy byl doklad vytvořen.

Příklad použití

  1. Individuální cena od 1. 1. 2012 do 31. 12. 2012 je 100,- Kč (1. Položka).
  2. Pokud se v průběhu roku má cena změnit tak, že od 1. 8. 2012 do 30. 8. 2012 bude cena zvýhodněná za 50,- Kč, tak se jednoduše přidá jako další položka definice (2. Položka). V tomto období se bude aplikovat zvýhodněná cena.
  3. 1. 9. 2012 se pak opět standardně začne používat cena 100,- Kč.

Ceník řešení

Modul Pořizovací cena Roční servis*
Rozšířené ceníky 12 000,- 2 000,-
Vzdálená instalace do 1 účetní jednotky
(instalace v max. rozsahu 6h, práce nad rámec jsou zpoplatňovány sazbou „práce programátora“ dle platného ceníku služeb)
6 000,- 0,-

Řešení dostupné pouze pro Informačním systém:

*Pozn. Specifikace služby Servis najdete zde.

*Všechny ceny uvedeny v Kč a bez DPH

*Výrobcem ekonomického systému POHODA je společnost STORMWARE s.r.o.

Další návrh/tip pro vás:

Máte zájem řešení ještě více automatizovat přesně podle vašich potřeb?

Na míru vám řešení modifikujeme tak, aby se maximálním způsobem zautomatizovaly procesy související s generováním balíků, které jsou typické pro vaši společnost.

Nabízíme vám např. možnost výběru typu dopravce a způsobu dopravy na základě informací, které máte již ve vašem e-shopu, generování balíkové soupisky po zkontrolování objednávky skladníkem a mnoho dalšího.

V případě vašeho zájmu nás neváhejte kontaktovat.

Řešení spolupracující se systémem POHODA

www.pohoda.cz
www.pohodaplus.cz


Aktuality

15.3.2024 - BaseLinker EXPO 2024

Dne 4. 4. 2024 nás najdete ve stánku B21 na BaseLinker EXPO v Cubex Centru v Praze. Jedná se o výjimečnou akci svého druhu, na které Vás rádi uvidíme. Bližší informace o akci najdete na: […]

18.8.2023 - Nový cenový model

U některých nadstavbových řešení nově nabízíme kromě nákupu daných licencí řešení i možnost jejich pronájmu. Při prvotním pořízení máte tedy nyní na výběr, zda si licenci řešení koupíte, nebo zda si ji budete pronajímat formou […]

1.3.2023 - Novinky v Dopravě – nově podporovaní dopravci

Do řešení Doprava jsme za poslední dobu doprogramovali podporu několika dalších dopravců Jedná se o: Cargus, Fan Courier, Mondial Relay a Gibon delivery Aktuální seznam podporovaných přepravců najdete na Doprava


zobrazit starší aktuality rss