Home > Nadstavbová řešení > Spotřební balení lihu – SBL (SK)

Spotřební balení lihu – SBL (SK)

Podnikatelé, kteří na Slovensku prodávají spotřebitelské balení lihu, mají od 1. 1. 2011 oznamovací povinnost hlášení množství lihu v SBL, které zahrnuje jeho nákup a prodej. Toto hlášení se podává elektronicky ve formátu XML za předcházející měsíc k 25. dni následujícího měsíce (za leden – január se hlášení podává nejdříve 25. února – februára).

Prodejce má od celní správy přidělené povolení na velkoobchod s alkoholem a dostane tzv. číslo povolení (existují 2 typy povolení na distribuci a prodej alkoholu). Toto číslo je dvanáctimístné a je možné si ho zkontrolovat na portálu celní správy. Hlášení musí obsahovat informace o příjmu zboží od jiného dodavatele, který toto povolení na prodej lihu vlastní také, prodej dalšímu distributorovi, nebo koncovému zákazníkovi.

 Oznámení o značení lihu - adresářOznámení o značení lihu - zásoby

Pro tyto účely jsme pro Vás vyvinuli speciální programovou nástavbu, která Vám v tomto směru rozšíří možnosti ekonomického systému POHODA.

Programové řešení značně zjednodušuje podání měsíčního elektronického hlášení o SBL na celní správu pomocí XML souborů, přičemž umožňuje podání jak řádného, tak opravného hlášení. Program je kompatibilní se všemi verzemi ES POHODA, které obsahují skladové hospodářství. Tedy nezávisle na MDB nebo SQL databázi, se kterou tento program přímo komunikuje. Je ho možné instalovat na server nebo klientskou stanici v síti.

 Oznámení o značení lihu - zásoby IIOznámení o značení lihu - Evidence lihu

 

 

 

 

 

 

 

Pro účely hlášení o SBL je nutné v ES POHODA evidovat tyto údaje:

  • Agenda Adresář: číslo povolení u zákazníka, typ povolení – distributor, prodejce, ostatní.
  • Agenda Zásoby: EAN kód zásoby, název zásoby, jednotkový objem, koncentrace lihu (%), zásoba vstupuje do hlášení o SBL (Ano/Ne), zásoba již vložena v evidenci Celní správy (Ano/Ne) 

Samotná aplikace je rozdělena na dvě části – Obraty a EAN kódy – zprávy pro EAN kódy a zprávy pro Obraty se tedy generují a ukládají do vlastních XML souborů.

Pokud existují nové EAN kódy (nové sledované zásoby), je zapotřebí nejdříve provést jejich odeslání na celní správu pomocí zprávy s EAN kódy a teprve následně odeslat zprávu s Obraty. Zpráva s EAN kódy uvádí seznam zásob a jejich parametrů za účelem založení do evidence na Celní správě. Zpráva s Obraty pak uvádí u příslušných zásob příjem – výdej za definované období (zvlášť pro dodavatele a odběratele, kteří mají přiděleno číslo povolení, a zvlášť pro koncové zákazníky – všechny pohyby, které nemají vazbu na adresář, nebo je u adresy číslo oprávnění nevyplněno).

 

Ceník aplikace

Modul Pořizovací cena Roční servis*

Evidence SBL pro ES POHODA MDB

300,-EUR

36,-EUR

Evidence SBL pro ES POHODA SQL/E1

500,-EUR

60,-EUR

Instalace řešení

V kompetenci společnosti STORMWARE SK

 

Řešení dostupné pro Informačním systém:

*Pozn. Specifikace služby Servis najdete zde.

*Všechny ceny uvedeny v EUR a bez DPH

*Výrobcem ekonomického systému POHODA je společnost STORMWARE s.r.o.

Další návrh/tip pro vás:

Máte zájem řešení ještě více automatizovat přesně podle vašich potřeb?

Na míru vám řešení modifikujeme tak, aby se maximálním způsobem zautomatizovaly procesy související s generováním balíků, které jsou typické pro vaši společnost.

Nabízíme vám např. možnost výběru typu dopravce a způsobu dopravy na základě informací, které máte již ve vašem e-shopu, generování balíkové soupisky po zkontrolování objednávky skladníkem a mnoho dalšího.

V případě vašeho zájmu nás neváhejte kontaktovat.

 

Řešení spolupracující se systémem POHODA

www.pohoda.sk
www.pohodaplus.sk


Aktuality

23.8.2018 - Novinka v řešení Doprava – Česká pošta API!

Pro ty z Vás, kteří dnes již využívají, nebo by chtěli využívat, služby dopravce Česká pošta máme velkou novinku. Tou je podpora napojení našeho řešení na API České pošty, což znamená, že je možné data odesílat [...]

26.7.2018 - Nové funkce řešení Objednávky skladem!

Doplnění tiskové sestavy Chybějící položky. U objednávek, které prozatím není možné expedovat, tato tisková sestava zobrazí soupis chybějících položek, včetně počtu kusů. Na tom základě je ihned jasné, které zboží je zapotřebí zajistit, aby bylo [...]

25.5.2017 - Nová funkce v řešení Generátor FV i ZFV

NOVINKA!!! V případě, že potřebujete z nějakého důvodu generovat Vydané faktury (Vydané zálohové faktury) opakovaně (vyúčtování pronájmů, energíí…), je možné toho docílit zatržením pole „Trvalý doklad“ u Přijaté objednávky. Zatržítko potom způsobí, že se po vygenerování navázané Vydané [...]


zobrazit starší aktuality rss