Novinky v řešení Doprava!

Do našeho nadstavbového řešení Doprava neustále vyvíjíme nové funkce, abychom ho pro Vás vytvořili uživatelsky ještě více přínosnější.

 Aktuální novinky naleznete níže:

Česká pošta – Služba pásmové doručení

Česká pošta začala nově podporovat možnost volby dodání zásilek v odpoledních hodinách. Služba je dostupná pouze pro „Balík do ruky“ a prozatím pouze v krajských městech. Funguje tak, že výchozí nastavení standardní zásilky je dopolední doručení – pásmo A. Pokud u takovéto zásilky zatrhnete volitelný příznak „Doručit odpoledne“ – pásmo B, zásilka bude logicky doručena až v odpoledních hodinách – vhodné například pro koncové zákazníky, kteří bývají dopoledne v práci aj. Pro více informací o této službě, prosím, kontaktujte Vašeho obchodního zástupce u České pošty. 

Ze strany našeho nadstavbového řešení Doprava je tato služba v nejnovější verzi již podporována.

 

Výdejní místa – pobočky

Úprava chování modulu Doprava při výběru výdejních míst u dopravců, u kterých jsou výdejní místa podporována.

Při výběru pobočky výdejních míst se Vám mohlo stát, že v době, kdy si zákazník pobočku vybral a v době následného zpracování objednávky, byla pobočka standardně funkční. Během dne ji však dopravce z nějakého důvodu zneaktivnil. Jelikož se však seznam poboček do modulu doprava stahuje ráno, byl ve Vašem seznamu poboček tím pádem evidován stále jako aktivní. Při pokusu o odeslání zásilky na tuto pobočku se však tato vracela s chybou, že se jedná o neaktivní pobočku. Ve výsledku jde tedy o to, že dopravce vyřadil pobočku dříve, než jste na ni stihli zásilku expedovat. 

  • Do aplikace se načítají nově všechny pobočky ze seznamu výdejních míst, které jsou v XML s pobočkami uvedené, tj. i deaktivované / neaktivní z jakýchkoli důvodů. V GUI aplikace začínají písmenem X. Toto označení znamená, že je pobočka buď vyřazená nebo má dovolenou. Pokud se pokusíte udělat zásilku na takovou pobočku, program vás nenechá a zahlásí, že nelze na neaktivní pobočku odesílat.
  • Pokud budete mít v poli VPrBsIdOdbMista (kam se zadávají z eshopu ID všech výdejních míst pro všechny dopravce) cokoli jiného, než je v našem seznamu poboček, tahle jiná hodnota se rovněž načte do aplikace a označí se stejně jako neaktivní pobočka písmenem X. Opět na ni nelze vygenerovat zásilku. Je to kvůli tomu, abyste omylem neudělali zásilku na adresu bez výdejního místa, což se mohlo stát, pokud se pobočku do aplikace nepodařilo načíst. Tímto novým chováním tedy alespoň zjistíte, že je něco v nepořádku a můžete pátrat, jestli je pobočka zavřená atd.

 

GLS – Služba výměnný balík a Balíkomaty

U dopravce GLS nově podporujeme jednak službu „Balíkomaty“, což je skupina jeho výdejních míst a jednak i službu Výměnný balík. Tuto službu je možné aktuálně využívat přes naše řešení pouze zpět na stejnou adresu, ze které byl balík poslán. To znamená, že není možné zadat adresy třetích stran. Pokud přes ni pošlete balík zákazníkovi, bude Vám ho tedy moci poslat pouze zpět ale nikam jinam. Stejně tak ji není možné podporovat formou „pouze zpět“. Vždy musí jít o kompletní proces, kdy balík zašlete nejdříve na adresu, ze které Vám následně přijde zpět. Samozřejmě je možné Výměnný balík vybrat pouze v okamžiku generování dopravy. Zpětně ji vybrat u již existujícího balíku nelze.

 

Pro více informací o těchto a dalších novinkách nás neváhejte KONTAKTOVAT.

Více informací o řešení Doprava pro POHODA E1

 


 
 
 

Aktuality

15.3.2024 - BaseLinker EXPO 2024

Dne 4. 4. 2024 nás najdete ve stánku B21 na BaseLinker EXPO v Cubex Centru v Praze. Jedná se o výjimečnou akci svého druhu, na které Vás rádi uvidíme. Bližší informace o akci najdete na: […]

18.8.2023 - Nový cenový model

U některých nadstavbových řešení nově nabízíme kromě nákupu daných licencí řešení i možnost jejich pronájmu. Při prvotním pořízení máte tedy nyní na výběr, zda si licenci řešení koupíte, nebo zda si ji budete pronajímat formou […]

1.3.2023 - Novinky v Dopravě – nově podporovaní dopravci

Do řešení Doprava jsme za poslední dobu doprogramovali podporu několika dalších dopravců Jedná se o: Cargus, Fan Courier, Mondial Relay a Gibon delivery Aktuální seznam podporovaných přepravců najdete na Doprava


zobrazit starší aktuality rss