Home > Doprava – informace pro e-shop

Doprava – informace pro e-shop

Níže naleznete informace pro automatické přiřazování typu dopravy po vytvoření/nahrání přijatých objednávek z e-shopu.

Při vytváření objednávek z eshopu je nezbytné ještě upravit XML soubor, a to přidáním nového elementu „orderHeader/parameters RefVPrDopravaTyp“ a vyplňovat jej hodnotami, které jsou závislé na využívaných dopravcích (např. CPNP, CPDR, ULOZ, DPCZ…)

Doprava - Ukazka eshop XML

Kromě tohoto parametru „DopravaTyp“ bychom dále potřebovali u dopravců, u kterých jsou využívány jeho výdejní místa (např. Uloženka, DPD, GLS…), vyplňovat ještě i informace o zvoleném výdejním místě. Do orderHeader/parameters se tedy přidá další element. Jedná se o textový parametr, jehož název je z naší strany konfigurovatelný (používá se např. VPrPobockaID nebo VPrBsIdOdbMista). Do něj se vyplňuje ID vybrané pobočky, viz. ukázkové XML v odkazu níže.

Zde uvádíme ukázky zkratek výdejních míst u jednotlivých dopravců:

 • DPSK – 251 (ConstID) – pro ANTÉNY A SATELITY Bratislava
 • DPCZ – CZ10044 (IDS) – pro COMFOR Elektro, MĚLNÍK, Náměstí Karla IV. 185
 • GP – 5201 (IDS) – pro ČR, Klatovy, TABÁK-NOVINY-ČASOPISY
 • PAPL – KOS03L (IDS) – pro KOS03L – Koszalin Prosta
 • ULOZ – 10068 (ConstID) – pro České Budějovice, České Vrbné 23
 • UPS – 79742 (ConstID) – pro Lidl, Dedinska, Banská Bystrica
 • ZAS – 113 (ConstID) – pro CZ, Brno, Nové Sady 27
 • GLS – 30100-NOBLPLZEN (ConstID) – pro No+bl Plzeň, Přemyslova 2962/1

Příklad použití: Pokud tedy posíláte Vaše zásilky přes dopravce Geis a evidujete Vaše výdejní místo v Klatovech – TABÁK-NOVINY-ČASOPISY, tak do volitelného parametru „VPrVýdejníMísta“ musíte propisovat kód tohoto výdejního místa – 5201.

Nově je zapotřebí při využívaní služby pásmového doručení (dopolední a odpolední) u dopravce Česká pošta opět je nutné počítat s rozšířením XML souboru o nový volitelný parametr „VPrCPPasmoB“ – viz obrázek.

Ukázkový XML soubor: 

Automatizace výběru dopravců

V řešení Doprava je možné dopravce předvybírat automaticky na základě uvedených položek nebo jiných definovaných parametrů dokladu. Níže proto uvádíme ukázky některých možných vzorců pro nastavení automatického výběru.

1. Napojení na výchozí „pohoďácký“ seznam DOPRAVCI přes poznámku (poznámka = zkratka dopravy)

 • update #TABLE# set RefVPrDopravaTyp=(select sVPULpol.ID from Dopravci with(nolock) left join sVPUL with(nolock) on sVPUL.ids=’DopravaTyp‘ left join sVPULpol with(nolock) on sVPULpol.RefAg=sVPUL.ID and sVPULpol.IDS=cast(dopravci.Pozn as varchar(10)) where dopravci.id=#TABLE#.RefDopravci) where #ID#=ID and RefVPrDopravaTyp is null 

2. Napojení na výchozí „pohoďácký“ seznam Forem úhrad přes poznámku (poznámka = zkratka dopravy)

 • update #TABLE# set RefVPrDopravaTyp=(select sVPULpol.ID from sFormUh with(nolock) left join sVPUL with(nolock) on sVPUL.ids=’DopravaTyp‘ left join sVPULpol with(nolock) on sVPULpol.RefAg=sVPUL.ID and sVPULpol.IDS=cast(sFormUh.Pozn as varchar(10)) where sFormUh.id=#TABLE#.RelForUh) where #ID#=ID and RefVPrDopravaTyp is null

3. Automatické nastavení výchozího konkrétního dopravce pro zahraničí

 • update #TABLE# set RefVPrDopravaTyp=1350 where #ID#=ID and RefVPrDopravaTyp is null AND (coalesce(RefZeme2,RefZeme,40)<>40) AND (coalesce(RefZeme2,RefZeme,40)<>0)

4. Automatické nastavení dopravce, pokud na dokladu neexistuje položka s názvem „DPD“ nebo „Česká pošta“

 • update #TABLE# set RefVPrDopravaTyp=4 where ID=#ID# and not exists (select * from #TABLE#pol with(nolock) where #TABLE#pol.refag=#TABLE#.ID and ((#TABLE#pol.SText like ‚%DPD%‘) OR (#TABLE#pol.SText like ‚%Česká pošta%‘)) )

5. Automatické nastavení dle forem úhrad

 • update #TABLE# set RefVPrDopravaTyp=(case when RelForUh in (23,19,20) then 4819 when RelForUh in (29,28) then 4821 when RelForUh in (18,4,6) then 4826 end) where #ID#=ID and RefVPrDopravaTyp is null

6. Automatické přebírání ID pobočky z poznámky položky s pevně daným kódem z eshopu – konkrétně pro Uloženku/Zásilkovnu apod.

 • update #TABLE# set VPrPobockaID=(select pozn FROM #TABLE#pol with(nolock) where #TABLE#pol.refag=#TABLE#.ID and (#TABLE#pol.kod like ‚D28‘) )


Aktuality

15.3.2024 - BaseLinker EXPO 2024

Dne 4. 4. 2024 nás najdete ve stánku B21 na BaseLinker EXPO v Cubex Centru v Praze. Jedná se o výjimečnou akci svého druhu, na které Vás rádi uvidíme. Bližší informace o akci najdete na: […]

18.8.2023 - Nový cenový model

U některých nadstavbových řešení nově nabízíme kromě nákupu daných licencí řešení i možnost jejich pronájmu. Při prvotním pořízení máte tedy nyní na výběr, zda si licenci řešení koupíte, nebo zda si ji budete pronajímat formou […]

1.3.2023 - Novinky v Dopravě – nově podporovaní dopravci

Do řešení Doprava jsme za poslední dobu doprogramovali podporu několika dalších dopravců Jedná se o: Cargus, Fan Courier, Mondial Relay a Gibon delivery Aktuální seznam podporovaných přepravců najdete na Doprava


zobrazit starší aktuality rss