Home > Doprava – informace pro e-shop

Doprava – informace pro e-shop

Níže naleznete informace pro automatické přiřazování typu dopravy po vytvoření/nahrání přijatých objednávek z e-shopu. 

Při vytváření objednávek z eshopu je nezbytné ještě upravit XML soubor, a to přidáním nového elementu „orderHeader/parameters RefVPrDopravaTyp“ a vyplňovat jej hodnotami, které jsou závislé na využívaných dopravcích (např. CPNP, CPDR, ULOZ, DPCZ…)

Doprava - Ukazka eshop XML

Kromě tohoto parametru „DopravaTyp“ bychom dále potřebovali u dopravců, u kterých jsou využívány jeho výdejní místa (např. Uloženka, DPD, GLS…), vyplňovat ještě i informace o zvoleném výdejním místě. Do orderHeader/parameters se tedy přidá další element. Jedná se o textový parametr, jehož název je z naší strany konfigurovatelný (používá se např. VPrPobockaID nebo VPrBsIdOdbMista). Do něj se vyplňuje ID vybrané pobočky, viz. ukázkové XML v odkazu níže.

Zde uvádíme ukázky zkratek výdejních míst u jednotlivých dopravců:

 • DPSK – 251 (ConstID) – pro ANTÉNY A SATELITY Bratislava
 • DPCZ – CZ10044 (IDS) – pro COMFOR Elektro, MĚLNÍK, Náměstí Karla IV. 185
 • GP – 5201 (IDS) – pro ČR, Klatovy, TABÁK-NOVINY-ČASOPISY
 • PAPL – KOS03L (IDS) – pro KOS03L – Koszalin Prosta
 • ULOZ – 10068 (ConstID) – pro České Budějovice, České Vrbné 23
 • UPS – 79742 (ConstID) – pro Lidl, Dedinska, Banská Bystrica
 • ZAS – 113 (ConstID) – pro CZ, Brno, Nové Sady 27
 • GLS – 30100-NOBLPLZEN (ConstID) – pro No+bl Plzeň, Přemyslova 2962/1

 

Příklad použití: Pokud tedy posíláte Vaše zásilky přes dopravce Geis a evidujete Vaše výdejní místo v Klatovech – TABÁK-NOVINY-ČASOPISY, tak do volitelného parametru „VPrVýdejníMísta“ musíte propisovat kód tohoto výdejního místa – 5201.

Nově je zapotřebí při využívaní služby pásmového doručení (dopolední a odpolední) u dopravce Česká pošta opět je nutné počítat s rozšířením XML souboru o nový volitelný parametr „VPrCPPasmoB“ – viz obrázek.

 

 

Ukázkový XML soubor:  

 

Automatizace výběru dopravců

V řešení Doprava je možné dopravce předvybírat automaticky na základě uvedených položek nebo jiných definovaných parametrů dokladu. Níže proto uvádíme ukázky některých možných vzorců pro nastavení automatického výběru. 

1. Napojení na výchozí „pohoďácký“ seznam DOPRAVCI přes poznámku (poznámka = zkratka dopravy)

 • update #TABLE# set RefVPrDopravaTyp=(select sVPULpol.ID from Dopravci left join sVPUL on sVPUL.ids=’DopravaTyp‘ left join sVPULpol on sVPULpol.RefAg=sVPUL.ID and sVPULpol.IDS=cast(dopravci.Pozn as varchar(10)) where dopravci.id=#TABLE#.RefDopravci) where #ID#=ID and RefVPrDopravaTyp is null 

 

2. Napojení na výchozí „pohoďácký“ seznam Forem úhrad přes poznámku (poznámka = zkratka dopravy)

 • update #TABLE# set RefVPrDopravaTyp=(select sVPULpol.ID from sFormUh left join sVPUL on sVPUL.ids=’DopravaTyp‘ left join sVPULpol on sVPULpol.RefAg=sVPUL.ID and sVPULpol.IDS=cast(sFormUh.Pozn as varchar(10)) where sFormUh.id=#TABLE#.RelForUh) where #ID#=ID and RefVPrDopravaTyp is null

 

3. Automatické nastavení výchozího konkrétního dopravce pro zahraničí

 • update #TABLE# set RefVPrDopravaTyp=1350 where #ID#=ID and RefVPrDopravaTyp is null AND (coalesce(RefZeme2,RefZeme,40)<>40) AND (coalesce(RefZeme2,RefZeme,40)<>0)

 

4. Automatické nastavení dopravce, pokud na dokladu neexistuje položka s názvem „DPD“ nebo „Česká pošta“

 • update #TABLE# set RefVPrDopravaTyp=4 where ID=#ID# and not exists (select * from #TABLE#pol where #TABLE#pol.refag=#TABLE#.ID and ((#TABLE#pol.SText like ‚%DPD%‘) OR (#TABLE#pol.SText like ‚%Česká pošta%‘)) )

 

5. Automatické nastavení dle forem úhrad

 • update #TABLE# set RefVPrDopravaTyp=(case when RelForUh in (23,19,20) then 4819 when RelForUh in (29,28) then 4821 when RelForUh in (18,4,6) then 4826 end) where #ID#=ID and RefVPrDopravaTyp is null

 

6. Automatické přebírání ID pobočky z poznámky položky s pevně daným kódem z eshopu – konkrétně pro Uloženku/Zásilkovnu apod.

 • update #TABLE# set VPrPobockaID=(select pozn FROM #TABLE#pol where #TABLE#pol.refag=#TABLE#.ID and (#TABLE#pol.kod like ‚D28‘) )


Aktuality

8.9.2020 - Novinky v Dopravě – nově podporovaní dopravci

Za poslední dobu byla do řešení Doprava přidána podpora přepravců 123kurier.sk a JAPO transport. Aktuální seznam podporovaných přepravců najdete na obrázku níže nebo na stránce řešení Doprava. Více informací o řešení Doprava

12.8.2020 - Novinka – podpora SMS providera Viamobile.sk

V našem nadstavbovém řešení Notifikace nově podporujeme odesílání SMS zpráv přes providera Viamobile.sk (smsmarketing.sk). Více informací najdete na odkazu níže. Více informací o řešení Notifikace

12.6.2020 - Novinka – Nástroj na Import Zásob

Nově najdete na našem webu informace o nástroji na Import Zásob do ES POHODA. Import může probíhat na základě XLS, XLSX, CSV nebo XML souboru Více informací najdete na odkazu níže. Více informací o Nástroji […]


zobrazit starší aktuality rss