Home > Systémové požadavky

Systémové požadavky

Pro účely údržby a defragmentace doporučujeme na všech serverech a pracovních stanicích udržovat volné místo ve velikosti 25 % kapacity pevného disku. Splnění tohoto systémového požadavku dává spolu se splněním doporučení popsaných níže základní předpoklad pro bezproblémovou instalaci a používání aplikací a nadstaveb BHIT CZ.

Při instalaci aplikací BHIT CZ na jiné než české prostředí může v databázi dojít k deformaci českých znaků. Pokud nemáte ve svém operačním systému české prostředí, doporučujeme doinstalovat tzv. MUI Pack (Multilingual User Interface Pack) určený pro váš operační systém.

V operačním systému Windows je třeba mít v Ovládacích panelech nastaven jazyk: Čeština (Česko). Dále je nutné vybrat jazyk pro programy nepodporující sadu Unicode: Čeština (Česko).

Před instalací produktů BHIT CZ doporučujeme aktualizovat operační systém na nejnovější verzi Service Pack (SP) pro daný typ Windows.

Pro instalaci síťových verzí produktů BHIT CZ nejsou doporučena zařízení typu NAS s jiným operačním systémem než MS Windows. V rámci těchto zařízení, která disponují různým operačním systémem nelze vždy zajistit bezproblémový chod systémových služeb pro přenos, sdílení a řízení přístupu k souborům tak jako je tomu na platformě Windows. Z hlediska velkého množství variací těchto systémů ani není možné připravit jednotná doporučení pro jejich nastavení a provoz. Z těchto důvodů nelze garantovat bezproblémovou instalaci a provoz.

Další informace kolem technické specifikace najdete také na:
https://www.bhit.cz/sluzby/vzdalena-podpora/

Pracovní stanice

Info
Operační systém: Microsoft Windows 11, Microsoft Windows 10, Microsoft Windows 8 / 8.1 CZ
Aplikace a nadstavby BHIT CZ nejsou určeny pro Windows 2000 a starší operační systémy, Windows XP, Vista, ani Windodws 7.
Procesor (CPU): Intel Core 2 Duo 2 GHz a vyšší
Operační paměť (RAM): 4 GB a více
Pevný disk (HDD): 2 x SATAII, 7200 ot./min. a více
Záložní zdroj (UPS): APC 500 W (podle zdroje PC)

Server

Uvedený systémové požadavky severu se mohou lišit v závislosti na zprovozněných řešeních a na velikosti a využívání samotného ES POHODA.

Info
Operační systém: Windows Server 2016 Essentials / Standard / Datacenter, Microsoft Windows Server 2019 Essentials / Standard / Datacenter, Windows Server 2022 Essentials / Standard / Datacenter
SQL server: Microsoft SQL Server 2017 Standard (kompatibilní s operačním systémem Windows Server 2012 a vyššími), Microsoft SQL Server 2019 Standard (kompatibilní s operačním systémem Windows server 2016 a vyššími) nebo Microsoft SQL Server 2022 Standard (kompatibilní s operačním systémem Windows server 2016 a vyššími)
Procesor (CPU): Intel Xeon řady např. E5v4, E7v4, x41, x56, E-2.. (minimálně 2,13 Ghz) a novější nebo serverové AMD EPYC a vyšší
Operační paměť (RAM): minimálně 16 GB a vyšší
Pevný disk (HDD): 2 x SAS, 10 000 ot./min. nebo 2x SSD disky, zapojené do RAID 1 nebo RAID 5 (min. 3 disky)
2 x SATA III , 7200 ot./min., RAID 1 (zálohy)
Řadič diskového pole: 1 GB cache a více
Záložní zdroj (UPS): APC 1500 W (podle zdroje serveru)

Aktuality

15.3.2024 - BaseLinker EXPO 2024

Dne 4. 4. 2024 nás najdete ve stánku B21 na BaseLinker EXPO v Cubex Centru v Praze. Jedná se o výjimečnou akci svého druhu, na které Vás rádi uvidíme. Bližší informace o akci najdete na: […]

18.8.2023 - Nový cenový model

U některých nadstavbových řešení nově nabízíme kromě nákupu daných licencí řešení i možnost jejich pronájmu. Při prvotním pořízení máte tedy nyní na výběr, zda si licenci řešení koupíte, nebo zda si ji budete pronajímat formou […]

1.3.2023 - Novinky v Dopravě – nově podporovaní dopravci

Do řešení Doprava jsme za poslední dobu doprogramovali podporu několika dalších dopravců Jedná se o: Cargus, Fan Courier, Mondial Relay a Gibon delivery Aktuální seznam podporovaných přepravců najdete na Doprava


zobrazit starší aktuality rss