Home > Tisk

Tisk

Na této stránce najdete některé užitečné informace a poznatky k instalaci a chodu labelových tiskáren při používání nadstavbového řešení Doprava. Pokud Vám tedy nejde vytisknout štítek, nebo se Vám vytiskne špatně, doporučujeme si tyto body projít a vyzkoušet Vaše aktuální nastavení tiskárny. 

Tisk přes vzdálenou plochu ze serveru:

  • Není možné využívat režim tisku Easy Print. Ověříte na vzdálené ploše přes povel „Ovládací panely“ > „Zařízení a tiskárny“. V názvu modelu tiskárny by měl být Váš model, nikoliv „Remote Desktop Easy Print“ – viz. obrázek. Ve druhém případě tisk nebude fungovat, což vyřešíte instalací nativního ovladače tiskárny, jehož verze musí být stejná jako na lokálním PC. Dále je zapotřebí nastavit zakázání přesměrování tisku na Easy Print, i když máte ovladač tiskárny správně nainstalovaný. Postup zakázání zasílám níže:
 
Je zapotřebí pustit „Editor místních zásad skupiny“ (do Windows vyhledávání zadejte „gpedit.msc“ a Editor se Vám otevře). V Editoru se proklikat přes povel „Konfigurace počítače“ > „Šablony pro správu“ > „Součásti systému Windows“ > „Služba Vzdálená plocha“ > „Hostitel relací vzdálené plochy“ > „Přesměrování tiskárny“. Zde najděte v Nastavení „Použít nejdříve ovladač tiskárny funkce Snadný tisk ze vzdálené plochy“, klikněte pravým tlačítkem . „Upravit“ a následně „Zakázáno“. Nastavení potvrďte tlačítkem OK. Aby se změny projevily, musíte se ze serveru odhlásit (nikoliv zavřít křížkem). Viz. obrázky níže. Postup pro servery v anglickém jazyce najdete také na obrázku níže. 

 Nastavení ovladače tiskárny provedete přes povel „Ovládací panely“ > „Zařízení a tiskárny“ > Kliknete na tiskárnu > „Vlastnosti tiskového serveru“ > „Ovladače“ > „Změnit nastavení ovladače“. Následně už jej můžete přidat dle potřeby.  

 
  • Ověřte nastavené rozměry štítku v „Nastavení tiskárny“. Opět přes povel „Ovládací panely“, pravým tlačítkem na „Zařízení a tiskárny“ a „Předvolby tisku“. Tady by měl být nastavený přesný rozměr etikety. 
  • V nastavení „Předvolby tisku“ by měla být zvolena metoda tisku – přímý tepelný tisk pro tisk bez TTR pásky, nebo tisk s přenosem pro tisk s TTR páskou. Pokud používáte vzdálenou plochu, musíte toto nastavení provést na lokálním PC a stejné parametry se Vám následně musejí přesměrovat i na vzdálenou plochu (pokud se tak nestane, pravděpodobně používáte jinou verzi ovladače).
  • Dalším pomocníkem může být kalibrace tiskárny, kterou případně zkuste pustit (u každého modelu se pouští jinak). Může to souviset např. se změnou kotouče aj. 
  • Potom je možné vyzkoušet v aplikaci na tisk štítků – Doprava zatrhnout „Změnit tiskárnu“ při generování nového štítku. Otestujte chování na jiné tiskárně nebo přímo do PDF (vyberte STORMWARE PDF Printer). Pokud se na jiné tiskárny/v PDF problém neprojevuje, je dán nastavením původní tiskárny a doporučujeme dále řešit s Vaším lokálním IT v místě (vzdáleně je to dost problematické a často spojené s nemalými náklady).
  • Další možností je také nainstalovat nejnovější ovladače pro tiskárnu a váš operační systém, vč. instalace na server, pokud tisknete přes vzdálenou plochu. V tomto případě by opět měly verze ovladačů na serveru i na lokálním PC odpovídat jedna druhé. 


Aktuality

8.9.2020 - Novinky v Dopravě – nově podporovaní dopravci

Za poslední dobu byla do řešení Doprava přidána podpora přepravců 123kurier.sk a JAPO transport. Aktuální seznam podporovaných přepravců najdete na obrázku níže nebo na stránce řešení Doprava. Více informací o řešení Doprava

12.8.2020 - Novinka – podpora SMS providera Viamobile.sk

V našem nadstavbovém řešení Notifikace nově podporujeme odesílání SMS zpráv přes providera Viamobile.sk (smsmarketing.sk). Více informací najdete na odkazu níže. Více informací o řešení Notifikace

12.6.2020 - Novinka – Nástroj na Import Zásob

Nově najdete na našem webu informace o nástroji na Import Zásob do ES POHODA. Import může probíhat na základě XLS, XLSX, CSV nebo XML souboru Více informací najdete na odkazu níže. Více informací o Nástroji […]


zobrazit starší aktuality rss